Beşiri Kaymakamlığı ve Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliğiyle ilçemizdeki yetenekli öğrencilere verilen akademik müzik eğitimi sonunda öğrenciler arasında ses yarışması yapıldı.

 

        Beşiri Kaymakamlığı ve Batman Üniversitesinin katkılarıyla, Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümü Başkanı Doç. Dr  Rohat CEBE ve öğrencileri tarafından, geçen yıl lise öğrencilerine verilen akademik müzik eğitimi sonunda düzenlenen ´´ O Ses Beşiri 1´´ ses yarışması yapılmıştı. Bu yıl da verilen akademik müzik eğitimi sonunda, Batman Yeni Kültür Merkezi Konferans salonunda ´´ O Ses Beşiri 2´´ ses yarışması ve ´´Piyano Resitali´´ yapıldı.

 

        Batman Yeni Kültür Merkezi Konferans salonunda yapılan ´´ O Ses Beşiri 2´´ Ses Yarışması ve ´´Piyano Resitali´ne´´, İlçe Kaymakamımız Ayşe Şeyda ÇAĞLAR, Vali Yardımcısı Şener ÇAĞLAR, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, İl Sağlık Müdürü İhsan BODAKÇI, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan ASLANLI, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Tarık YAŞAR, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdulbaki GÜMÜŞ, daire amirleri,öğretmenler, öğrenci velileri ile öğrenciler katıldı.

 

        Jüri üyeliğini Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümü Başkanı Doç. Dr. Rohat Cebe, Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yrd. Doç. Dr. Seyran Gaffarzade, araştırma görevlisi Kayhan Tunç ve Şevra Özdoğru’nun yaptığı ´´ O Ses Beşiri´´ ses yarışmasında, öğrencilerin okuduğu şarkılar büyük alkış aldı. Yarışmada Liseler arasında Elif Çıncı birinci, Sibel Erdem ikinci, Hilal Altay Üçüncü oldu. Ortaokullarda ise Zehra Özcan birinci, Hasan Şakar ikinci, Yemama Ömer üçüncü oldu. Dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

 

        Piyano şan resitali,  Doç. Dr. Rohat Cebe´nin çaldığı piyano eşliğinde Şevra Özdoğru tarafından verildi.

 

        İlçe Kaymakamımız  Ayşe Şeyda Çağlar tarafından, Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Rohat Cebe´ye, ilçemizdeki öğrencilere akademik müzik eğitimi için yaptıkları katkılarından dolayı plaket verildi.